معرفي خدمات تامين اجتماعي پيشخوان معرفي خدمات تامين اجتماعي پيشخوان .

معرفي خدمات تامين اجتماعي پيشخوان

مشاهده ارزش سهام عدالت با كد ملي در پيشخوان

ويژگي‌هاي استعلام سهام عدالت با پيشخوان 24
استعلام وضعيت واريز سهام عدالت با پيشخوان 24
با وارد كردن كد ملي خود در سايت پيشخوان 24 مي‌توانيد به سادگي آخرين وضعيت واريز سهام عدالت خود را استعلام بگيريد. كافيست يكبار اطلاعات خود را وارد كنيد تا هر دوره به راحتي سوابق خود را مشاهده كنيد. امكان اين استعلام از طريق سايت و اپليكيشن پيشخوان24 در اختيار شما قرار دارد.
نمايش جزئيات وضعيت واريز سهام عدالت
جزئيات مربوط به واريز سهام عدالت به سادگي از طريق پيشخوان 24 قابل مشاهده است. مشاهده اخرين مبلغ واريزي سهام عدالت، مشاهده وضعيت تخصيص سود، مشاهده وضعيت شباي بانكي، تاريخ اختصاص سود، مبلغ سود علي الحساب، مرحله واريز سود، تاريخ واريز سود همگي از جمله اطلاعاتي هستند كه در پيشخوان24 براي شما نمايش داده مي‌شود.
نام‌گذاري وضعيت سهام عدالت
اطلاعات مربوط به سهام عدالت، در پيشخوان 24 ذخيره مي‌شود و مي‌توانيد با نام‌گذاري هر يك از آن‌ها دسترسي ساده‌تري به وضعيت واريز سهام عدالت خود داشته باشيد. فقط كافيست يكبار اطلاعات مورد نياز را وارد نماييد، تا همه جزئيات به آساني در اختيار شما قرار گيرد.
سوالات متداول در مورد سهام عدالت

 چگونه مي‌توان از واريز يا عدم واريز سود به حساب افراد مطلع شد؟كافيست وارد بخش سهام عدالت در اپليكيشن يا سايت پيشخوان 24 شويد و با وارد كردن كد ملي خود، وضعيت واريز سهام خود را بررسي كنيد. براي مشاهده وضعيت واريز سود سهام عدالت با پيشخوان 24 به چه اطلاعاتي نياز داريم؟ آيا امكان تغيير شماره شباي ثبت شده در سامانه وجود دارد؟ فردي كه به تازگي ازدواج كرده است چگونه مي‌تواند سهام خود را از خانواده جدا نمايد؟ وضعيت واريز سهام عدالت فوت شدگان به چه صورت است؟
استعلام وضعيت واريز سود سهام عدالت در پيشخوان 24
اپليكيشن پيشخوان 24 امكان استعلام وضعيت واريز سود سهام عدالت را براي كاربران عزيز فراهم كرده است تا با راحتي هر چه بيشتر به متنوع‌ترين امكانات دسترسي داشته باشند. شما مي‌توانيد با وارد كردن كد ملي خود در بخش سهام عدالت پيشخوان 24 و پاسخ به سوالات هويتي، وضعيت واريز سود سهام عدالت خود را مشاهده كنيد. پيشخوان 24 اطلاعاتي نظير  مشاهده اخرين مبلغ واريزي سهام عدالت، مشاهده وضعيت تخصيص سود، مشاهده وضعيت شباي بانكي، تاريخ اختصاص سود، مبلغ سود علي الحساب، مرحله واريز سود، تاريخ واريز سود و توضيحات را در اختيار كاربران قرار مي دهد.

استعلام و مشاهده ارزش سهام عدالتسهام عدالت چيست؟
سهام عدالت در حقيقت نوعي يارانه است كه در دولت نهم و در زمان رياست جمهوري آقاي احمدي نژاد طرح آن تصويب شد و در اختيار مردم قرار گرفت. بنا بر اين طرح، قرار بر آن شد كه بخشي از سهام تعدادي از شركت‌ها و سازمان‌هاي دولتي معين، در اختيار اقشار ضعيف جامعه قرار بگيرد تا آن‌ها هم بتوانند از سهام اين شركت‌ها سود مناسبي براي خودشان دريافت كنند.

مشمولان سهام عدالت چه كساني هستند؟
طبق اظهارات رئيس كل سازمان خصوصي سازي كشور: افرادي از نظر اين سازمان مشمول نهايي سهام عدالت هستند كه در ساليان گذشته فرم‌هاي مربوط به ثبت نام سهام عدالت را پر كرده باشند و كاغذي را دريافت كرده‌اند كه به منزله ثبت نام نهايي سهام عدالت است.

 

روستاييان و عشاير
مددجويان كميته امداد امام خميني و سازمان بهزيستي
كارگران فصلي ساختماني
گروه‌هاي كم‌جمعيت مانند خبرنگاران، زنان سرپرست خانوار، طلاب، خادمان مساجد
گروه كارمندان و بازنشستگان دولتي، دستگاه‌هاي عمومي و بازنشستگان كشوري و لشكري
 
روش‌هاي پيگيري وضعيت سهام عدالت
1. پيگيري سهام عدالت با كد ملي از طريق سايت سهام عدالت
يكي از راه‌هاي پيگيري سهام عدالت، مراجعه به سايت آن و استفاده از كد ملي است. براي اين كار وارد آدرس اينترنتي سامانه سهام عدالت به آدر                   شويد و پس از ورود به پايگاه اطلاع رساني سهام عدالت، بر روي لينك مشخص شده كليك كنيد. پس از مطالعه‌ي كامل قوانين سايت، گزينه‌ي "مي‌پذيرم" را فعال كنيد. در صورت فعال كردن اين گزينه، ادامه فعاليت در سايت براي شما امكان‌پذير مي‌شود. سپس بايد كد ملي خود را در سايت وارد كنيد و سوالاتي را جهت تائيد هويت خود پاسخ دهيد. توجه داشته باشيد كه اگر بيشتر از سه بار اطلاعات هويتي را نادرست وارد كنيد، تا 72 ساعت (سه روز) دسترسي شما به سامانه مسدود خواهد شد.

اطلاعات نمايش داده شده در سايت سهام عدالت به شرح زير مي‌باشد:

تاريخ اختصاص سود
مبلغ سود علي الحساب
مرحله واريز سود
تاريخ واريز سود
بانك
شماره شبا
مبلغ واريزي
توضيحات
 

تمامي اين اطلاعات از طريق اپليكيشن پيشخوان 24 نيز قابل مشاهده است.

مقررات استعلام سهام عدالت از سايت
براي استعلام سهام عدالت توجه به تعدادي از نكات لازم و ضروري است كه در ادامه شرح مي دهيم؛

توجه داشته باشيد كه سامان

فقط براي مشاهده خلاصه وضعيت مشمولين است.
براي استعلام سهام عدالت بايد اطلاعات لازم توسط توسط شخص مشمول، بازماندگان و يا ولي، وكيل، قيم قانوني او وارد شود.
درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه استعلام سهام عدالت براي ثبت شماره شباي بانكي الزامي است تا در مواقع ضروري جهت اطلاع رساني از شماره تلفن همراه اعلام شده استفاده شود.
حداكثر زمان در نظر گرفته شده براي استعلام سهام عدالت در هر بار استفاده از سامانه 10 دقيقه است. پس از پايان اين زمان، بايد از ابتدا به سامانه وارد شويد.
اگر بيشتر از سه بار اطلاعات هويتي خود را نادرست وارد كنيد، دسترسي شما تا 72 ساعت (سه روز) به سامانه مسدود مي‌شود.
فعاليت مراجعين در اين سامانه ثبت شده و قابل پيگيري است.
 

2. استعلام سهام عدالت با استفاده از اپليكيشن‌
براي استعلام سهام عدالت مي‌توانيد از برنامه‌هاي موجود در كافه بازار و ديگر استورهاي معتبر نيز استفاده كنيد و وضعيت سهام خود را مشاهده كنيد. ما به شما استفاده از اپليكيشن پيشخوان 24 را پيشنهاد مي كنيم تا علاوه بر اين امكان، از ديگر خدمات اپليكيشن نيز بهره‌مند شويد.
ارزش سهام عدالت
ارزش اوليه سهام متعلق به هر شخص مطابق مقررات مربوط تخصيص پيدا كرده و مشمولان مي توانند صورت حساب خود را از طريق نش مشاهده نمايند. بديهي است قيمت روز سهام عدالت در حال حاضر بيش از ميزان ارزش اوليه مي باشد. اين سهام نيز مانند انواع ديگر سهام‌ها با تغييرات بازار، تغييراتي در ارزش و قيمت خواهد داشت.

هدف از اجراي طرح سهام عدالت پيشخوان چيست؟
هدف دولت از ارائه و پياده‌سازي اين طرح، توسعه و افزايش خصوصي‌سازي و افزايش مشاركت‌هاي مردمي در پيش‌برد فعاليت‌هاي اقتصادي و البته بهره‌مند شدن آن‌ها از درآمدهاي دولتي، بوده است. اگر بخواهيم اشاره دقيق‌تري به اين اهداف داشته باشيم مي‌توانيم موارد زير را نام ببريم:

 

تقسيم عادلانه ثروت و درآمد در كشور
مستقل شدن خانوارهاي نيازمند و كاهش كمك‌هاي مستقيم دولت به آن‌ها
گسترش سهم تعاون در كشور
تسريع روند خصوصي‌سازي از طريق واگذاري سهام‌هاي دولتي
استفاده از روش‌هاي سالم و شفاف براي واگذاري شركت‌ها
 

ثبت‌نام افراد جامانده از سهام عدالت
در حال حاضر ثبت‌نام جديدي براي اين سهام، انجام نمي‌پذيرد و مشمولان اين سهام همان كساني هستند كه طي سال‌هاي گذشته ثبت‌نام كرده‌اند. اما اگر قرار باشد ثبت‌نام جديدي براي افراد صورت بگيرد حتما از طريق رسانه‌هاي عمومي يا سايت‌هاي معتبر اطلاع‌رساني خواهد شد.

پرداخت سود سهام عدالت فوت شدگان
پرداخت سود سهام فوت شدگان پس از فوت آن‌ها ادامه مي‌يابد و وارثان هم پس از معرفي مي‌توانند از اين سود بهره ببرند. البته دانستن اين نكته نيز ضروري است كه تا زماني كه همه‌ وارثان حقوقي و قانوني، نسبت به تهيه‌ي مدارك لازم و امضاي تقسيم‌نامه اقدام نكنند به درخواست آنها براي تقسيم سود ترتيب اثر داده نخواهد شد. در واقع، در صورتي به تقسيم سهام ميان وارثان رسيدگي مي‌شود كه همه آنها به دفاتر مراجعه و مدارك لازم را ارائه كنند.

براي دريافت سود سهام افراد متوفي، وراث بايد با در دست داشتن مدارك زير به يكي از دفاتر پيشخوان خدمات الكترونيك دولت مراجعه و درخواست خود را ثبت كنند.
مدارك لازم براي ارائه به دفتر پيشخوان:

شماره شباي بانكي يكي از وارثان
اصل كارت ملي وارثان قانوني
نشاني و كد پستي يكي از وارثان
كد ملي و تاريخ تولد فرد فوت شده
اصل گواهي حصر وراثت شخص فوت شده
 ارزش سهام عدالت با كد مليفروش و آزادسازي سهام عدالت
در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازي رسيده و به‌زودي دارندگان اين سهام مي‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. دو راه براي مالكيت سهام عدالت پيش روي سهام‌داران قرار دارد:

سهامداري مستقيم
سهامداري غير مستقيم
 

روش سهامداري مستقيم در سهام عدالت به چه معناست؟
مسئوليت سهام عدالت طي چند سال گذشته به عهده سازمان خصوصي‌سازي بوده، اما از اين پس اگر سهام‌داران در سامانه سهام عدالت روش سهامداري مستقيم را انتخاب كرده باشند، مي‌توانند خودشان مديريت سهام خود را بر عهده بگيرند. در اين روش مالكيت و مديريت سهام عدالت به صورت مستقيم و بدون واسطه به خود فرد منتقل مي‌شود. توجه داشته باشيد كه در روش سهامداري مستقيم، مسئوليت حفظ، نگهداري و مديريت سهام بر عهده سهامدار است.

روش سهامداري غيرمستقيم در سهام عدالت به چه معناست؟
در روش غيرمستقيم، مالكيت و مديريت سهام عدالت، از طريق شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني ساماندهي خواهد شد و سهامدار حق انتقال به غير و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت. در اين روش سود يا زيان قابل تخصيص به سهامدار براساس نحوه عملكرد شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني تعيين و تخصيص پيدا خواهد كرد. افرادي كه روش غيرمستقيم را انتخاب كرده‌اند، سهامدار شركت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني خواهند بود.

https://pishkhan24.com/saham


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۰۳:۱۴ توسط:پيشخوان موضوع: نظرات (0)

بيمه تامين اجتماعي با پيشخوان 24

كارفرمايان به دلايل مختلف امكان دارد بيمه كاركنان خود را واريز نكنند بنابراين مشاهده سوابق و  اعتراض به سوابق بيمه تامين اجتماعي بسيار مهم است. هميشه امكان مراجعه حضوري به سازمان هاي تامين اجتماعي و دفاتر پيشخوان و دفاتر ICT ممكن نيست، به همين علت سايتي راه اندازي شده است كه شما عزيزان اطلاعات بيمه اي و تاريخچه سابقه بيمه پرداختي خود را بصورت منظم و به آساني مشاهده نمائيد. بسياري از مردم جهت آگاهي از آخرين واريز حق بيمه خود توسط كارفرما به شعب تامين اجتماعي مراجعه مي كنند با آن كه سامانه جديد سوابق راه اندازي شده ولي باز  اعتراض به سوابق بيمه تامين اجتماعي هم مراجعات جهت آگاهي از ماه آخر واريز زياد است….

آنچه در اين مقاله خواهيد خواندنمايش همه
نحوه استفاده از سامانه USSD براي اعتراض به سوابق بيمه تامين اجتماعي روش اصلاح اشتباه و اعتراض به سوابق بيمه تامين اجتماعيپيگيري اعتراض تامين اجتماعيجمع بندي اعتراض به سوابق تامين اجتماعي
كارفرمايان به دلايل مختلف امكان دارد بيمه كاركنان خود را واريز نمي كنند، بنابراين مشاهده سوابق و اعتراض به سوابق بيمه تامين اجتماعي بسيار مهم است. هميشه امكان مراجعه حضوري به سازمان هاي تامين اجتماعي و دفاتر پيشخوان و دفاتر ICT ممكن نيست، به همين علت سايتي راه اندازي شده است كه شما عزيزان اطلاعات بيمه اي و تاريخچه سابقه بيمه پرداختي خود را بصورت منظم و به آساني مشاهده نمائيد.
سامانه مشاهده سوابق بيمه تامين اجتماعي 

بسياري از مردم جهت آگاهي از آخرين واريز حق بيمه خود توسط كارفرما به شعب تامين اجتماعي مراجعه مي كنند با آن كه سامانه جديد سوابق راه اندازي شده ولي باز هم مراجعات جهت آگاهي از ماه آخر واريز زياد است. سازمان تامين اجتماعي با طراحي كدهاي دستوري موبايل (ارسال پيام از طريق كد دستوري USSD) كار را خيلي ساده كرده است، جهت استفاده از اين سامانه كافي است شماره #1420*4* را با تلفن همراه شماره گيري كنيد. همچنين سايت تامين اجتماعي هم براي اعتراض به سابقه بيمه مورد استفاده بسياري از افرادي است كه مي‌خواهند به سوابق خود اعتراض كنند. در اين مقاله از پيشخوان 24 با ما همراه باشيد تا با هر دوي اين مراحل آشنا شويد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۵۴:۲۳ توسط:پيشخوان موضوع: نظرات (0)